🇮🇹Italië · Plekken om te ontdekken
Wat te zien in Gênes?
25 plekken geselecteerd door de gemeenschap - monumenten, natuur, verborgen restaurants en activiteiten.
Genua verzet zich tegen massatoerisme met een bijna provocerende onverschilligheid. De caruggi, deze middeleeuwse steegjes die zich tussen verlaten Renaissancepalatsen diep ingraven, vormen een labyrint waar de stad voor zichzelf leeft, niet voor haar bezoekers. Het Palazzo dei Rolli, netwerk van aristocratische woningen op de UNESCO-lijst, herinnert eraan dat deze stad drie eeuwen lang een van Europas financiële machten was.
Twee tot drie dagen volstaan om het wezenlijke te begrijpen, idealiter in april-mei of september, voordat de hitte de caruggi verstikkend maakt. De trein vanuit Milaan of Turijn duurt minder dan twee uur en blijft het eenvoudigste middel. Vermijd het concentreren van je verblijf op de door Renzo Piano herontwikkelde oude haven: het Aquarium en directe omgeving zijn aanvaardbaar, maar het is de bovenstad, die van de bewoners, die echt je tijd verdient.
Monumenten & erfgoed
6 plekken
1Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0
Monument
Strada Nuova - Via Garibaldi
Een van de best bewaarde Renaissancestraten van Europa, op de UNESCO-lijst, omzoomd door patricïerspaatsen als het Palazzo Rosso en het Palazzo Bianco. De fresco's en kunstcollecties zijn adembenemend.
2Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0
Monument
Cimitero Monumentale di Staglieno
Een van de meest spectaculaire begraafplaatsen van Europa, een openluchtmuseum van sculptuur met neoclassicistische en symbolistische werken uit de 19de eeuw. Oscar Wilde noemde het de mooiste ter wereld.
3Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0Monument
Lanterna di Genova
De historische vuurtoren van Genua, symbool van de stad sinds de 12de eeuw, een van de oudste en hoogste van Europa met zijn 77 meter. Je kunt hem bezoeken en naar de top klimmen voor een panoramisch uitzicht op de haven.
4Wikimedia Commons · CC BY 2.5
Monument
Palazzo Spinola di Pellicceria
Ondergewaardeerde nationale galerij in een authentiek gemeubileerd patriciërpaleis uit de 17de eeuw. In tegenstelling tot andere musea bevinden de kunstwerken zich hier nog in hun oorspronkelijke context, wat een unieke sfeer creëert.
5Wikimedia CommonsMonument
Palazzo Ducale
Voormalig zetel van de macht van de Republiek Genua, nu het voornaamste culturele centrum van de stad. De wisseltentoonstellingen behoren tot de beste in Noord-Italië.
6Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0Monument
Palazzo Rosso
Barokermeesterwerk uit de 17de eeuw met een opmerkelijke collectie Van Dyck, Dürer en Veronese. De pronkkamers met hun geschilderde plafonds zijn een reis door Genuese pracht.
Musea
2 plekken
7Wikimedia CommonsMuseum
Galata Museo del Mare
Het grootste maritieme museum van de Middellandse Zee, gevestigd in een 17de-eeuws pakhuis aan de Oude Haven. Je kunt aan boord gaan van een onderzeeër uit de Koude Oorlog, de Nazario Sauro.
8Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0
Museum
Museo di Arte Orientale Edoardo Chiossone
Uitzonderlijke collectie Japanse en Aziatische kunst, nagelaten door een Genueese graveur die in de 19de eeuw in Japan werkte. Een van Europas belangrijkste musea voor Oosterse kunst, verrassend weinig bezocht.
Religieuze plekken
2 plekken
9Wikimedia CommonsReligieuze plek
Cattedrale di San Lorenzo
De gotisch-romaanse kathedraal uit de 12de eeuw in het hart van het historische centrum, met een gevel van zwart en wit marmeren rijen. De schatzkamer bevat de Sacro Catino, een groene glazen kelk die lange tijd voor de Heilige Graal werd gehouden.
10Wikimedia Commons · CC BY 2.5Religieuze plek
Basilica della Santissima Annunziata del Vastato
Barokebasiliek uit de 16de eeuw die veel toeristen over het hoofd zien, met een binnenruimte die overladen is met goud en fresco's die je adem benemen. De Genuezen noemen haar eenvoudigweg 'l'Annunziata'.
Kastelen & vestingen
1 plek
11Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0Kasteel
Castello D'Albertis
Neogoatisch kasteel op de heuvel van Montegalletto, gebouwd door kapitein D'Albertis die voorwerpen uit de hele wereld verzamelde op zijn reizen. Het uitzicht op de haven en de stad is ongeëvenaard.
Natuur
2 plekken
12Wikimedia CommonsNatuur
Spianata dell'Acquasola
Openbare tuin op een natuurlijk terras met een onbelemmerd uitzicht op de daken van het historische centrum en de zee. Een ontmoetingsplek van de lokale bevolking, ver weg van de toeristische circuits.
13Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0Natuur
Passeggiata Anita Garibaldi a Nervi
Twee kilometer lange wandelpad in de rots boven zee in Nervi, met spectaculaire uitzichten op rotskusten en inhammen. Een van de mooiste kustwandelingen in Ligurië, zonder toeristische drukte.
Parken & tuinen
2 plekken
14Wikimedia Commons · CC BY 2.5Park
Parco delle Mura
Netwerk van wandelpaden langs 17de-eeuwse fortifcaties op de hoogte van Genua, met forten, bastionen en 360°-panorama's op zee en Apennijnen. Weinig bezocht, ideaal voor een stedelijke wandeling.
15Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0Park
Parco di Nervi
Botanische tuin van 9 hectare aan zee in de wijk Nervi, met zeldzame rozen, eeuwenoude palmen en een direct uitzicht op de Ligurische rotskusten. In juni is het een paradijs voor rozenliefhebbers.
Uitzichtpunten
3 plekken
16Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0Uitzicht
Porto Antico - Bigo
De herbouwde Oude Haven door Renzo Piano met de Bigo, een panoramische lift in de vorm van een havendraaikraan met 360°-uitzicht over de stad en zee. De plek leeft 's avonds met terrassen en evenementen.
- 17
Uitzicht
Uitzicht
Terrazza Martini - Castelletto
Uitkijkpunt bereikbaar per lift vanaf Largo Zecca, met een adembenemend uitzicht over de daken en haven. Gratis toegang, populair bij studenten vooral bij zonsondergang.
- 18
Uitzicht
Uitzicht
Righi - Belvedere panoramico
Bergplateau bereikbaar per kabelbaan vanaf Largo della Zecca, met een uitzonderlijk panorama over de Golf van Genua en de caruggi. Op zondagen klimmen de inwoners hier naar boven om op adem te komen en de zee van bovenaf te bewonderen.
Activiteiten
3 plekken
19Wikimedia Commons · CC BY 2.0Activiteit
Funicolare Zecca-Righi
Historische kabelbaan die sinds 1895 het centrum met de hoogtepunten van Righi verbindt, door populaire wijken die weinig toeristen zien. De rit zelf is een venster op het dagelijkse Genues leven.
- 20
Activiteit
Activiteit
Mercato Orientale di Genova
De grote overdekte markt van Genua in een 18de-eeuwse kloostergang, met kramen vol vers pesto, focaccia, pens en Ligurische kruiden. De ideale plek om Genues koken in een uur te begrijpen.
- 21
Activiteit
Activiteit
Acquario di Genova
Een van de grootste aquaria van Europa met bassins vol haaien, mantaroggen en dolfijnen. Ontworpen door Renzo Piano voor Expo 1992, het is een absolute klassieker ook voor lokale bezoekers met kinderen.
Stranden
2 plekken
22Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.5Strand
Spiaggia di Vesima
Wilde kiezelstrand ten westen van Genua, bereikbaar per streektrein, omgeven door mediterrane begroeiing en weinig bekend bij toeristen. Het water is kristalhelder en de sfeer zeer lokaal.
- 23
Strand
Strand
Spiaggia di Nervi
Klein kiezelstrand aan de voet van de rotsachtige kliffen van Nervi met opmerkelijk schoon water. De omliggende buurt met zijn Art-Nouveau villa's maakt het een elegant en rustig oord ver van het centrum.
Meer te ontdekken
2 plekken
24Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0Plek
Caruggi - Centro Storico medievale
Het dichtste middeleeuwse steegjeslabyrint van Europa, op de UNESCO-lijst. Je verliezen in deze vicoli tussen focaccia-stalletjes, winkeltjes en majestueuze doch vervallen paleizen is de échte Genuese ervaring.
- 25
Plek
Plek
Boccadasse
Minuscuul vissersdorpje ingeburgerd in de stad, met gekleurde bootjes op het strand en pastelkleurige huisjes. De gelato van de plaatselijke gelaterìa en het uitzicht bij zonsondergang zijn zeker een bezoek waard.
Ook 🇮🇹 in Italië


